رد کردن لینک ها

تمرین چهارم: سرگذشت بازماندگان

بازماندگانی که سرگذشت خود را مانند یک‌افسانه باشکوه نقل می‌کنند، افرادی اسطوره‌ای در زمینه تاب‌آوری محسوب می‌شوند. مطالعه زندگی‌نامه این افراد می‌تواند شما را به تفکر و چارچوب ذهنی جدیدی از زندگی برساند و الگویی برای بازسازی تاب‌آوری شما قرار گیرد. در ادامه لیستی از نمونه این زندگی‌نامه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

روی پاهای خودم

نویسنده: ایمی پردی مترجم: فرزانه فیروزکوهی. نشر: کتاب کوله‌پشتی

ایمی پردی برنده‌ی مدال برنز پارالمپیک سوچی روسیه در کتاب روی پاهای خودم، به نقل سرگذشت زندگی خود را از کودکی تا جوانی، قبل از آسیب جسمی‌اش و حیات دوباره بعد از آن می‌پردازد. او در نوزده سالگی کمتر از دو درصد شانس زنده‌ماندن داشت، تجربه‌ای نزدیک به مرگ داشت و با عبور از موانع و چالش‌هایی عظیم، نهایتا به ورزشکاری تمام عیار تبدیل شد.

در بخشی از این‌کتاب می‌خوانیم: «من این‌کتاب را ننوشته‌ام که همه بگویند، وای این دختر را ببین بر نا‌توانایی‌هایش پیروز شده است. من داستانم را با شما به اشتراک می‌گذارم تا ببینید در زندگی شما چه چیزهایی امکان‌پذیر است. تا قلم خود را بردارید و داستان زندگی خود را آن‌طور که دوست دارید خلق کنید. کلمات این فیلسوف بزرگ چینی همواره آویزه‌ی گوش من است: سفر به دور دست‌ها فقط با یک قدم کوچک آغاز می‌شود.»

 

تمام انگیزه‌های زندگی[۱]

نویسنده: توریا پیت[۲] و لیبی هارکنس[۳]. مترجم: آرزو محمودیان. نشر: کتاب کوله‌­پشتی

توریا پیت، دونده دوی ماراتن و مدل ۲۵ساله، طی یک‌مسابقه دو ماراتن در استرالیا دچار سانحه آتش‌سوزی شد و ۶۵درصد بدن وی آسیب دید. تمام انگیزه‌های زندگی سرگذشت اوست که چگونه از چنین سانحه‌ای عبور کرد و به زندگی بازگشت.

پای چپ من[۱]

نویسنده: کریستی براون[۲]. مترجم: منیژه اذکایی. نشر: ثالث

پای چپ من داستان زندگی کریستی براون، شاعر و نقاش ایرلندی است که مبتلا به نوعی از فلج مغزی است که او را از انجام هرگونه حرکتی در بدنش ناتوان می‌کند. مادر کریستی ناامید نشد و شروع به آموزش او در خانه کرد. تااینکه متوجه شدند که او می‌تواند پای چپ خود را کمی تکان دهد و این‌نقطه عطف زندگی براون محسوب می‌شود. او فوق‌العاده باهوش است و به کمک پای چپش می‌تواند آثار هنری تحسین برانگیزی مانند نقاشی، شعر و رمان خلق کند.

در سال ۱۹۸۹، جیم شریدان[۳]، بر اساس این‌زندگی‌نامه فیلمی ساخت که برندهٔ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای دانیل دی-لوئیس[۴] و همچنین

جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای برندا فریکر[۵] شد.

[۱] Amy Purdy

[۲] Christy Brown

[۳] Jim Sheridan

[۴] Daniel Day-Lewis

[۵] Brenda Fricker

[۱] Everything to live for: the inspirational story of Turia Pitt

[۲] Turia Pitt

[۳] Libby Harkness

[۱] on my own two feet

[۲] Amy Purdy

این مطلب قسمت 5 از 6 دوره های آکادمی ریسلف است : تاب آوری
💛اگراین مطلب را پسندید به اشتراک هم بگذارید💛

به گفتگو بپیوندید