رد کردن لینک ها

بیزینس کوچینگ چیست ؟(همه چیز درباره کوچینگ کسب کار+۶باور اشتباه)

در بازار کوچینگ، تعداد زیادی بازارهای گوشه‌ای (niche) وجود دارد .(استراتژی بازار گوشه‌ای چیست ؟ ) یعنی یک بخش محدود از کل بازار کوچینگ که ویژگی مشترکی داشته باشند. وقتی وارد بازار کوچینگ می‌شوید، جیب شما کاملا متوجه تفاوت در انواع بازارهای گوشه‌ای کوچینگ می‌شود مانند کوچینگ زندگی یا کوچینگ کسب‌وکار(بیزینس کوچینگ)  چون هزینه‌های متفاوتی دارند.

 بیزینس کوچینگ ( business coaching) یا کوچینگ کسب کار چیست؟

وقتی کوچ (کوچ کیست ؟ ) تصمیم می‌گیرد با سازمان‌ها و کسب‌وکارها کار کند نیازمند توانمندی خاصی در زمینه مدیریت ارتباطات است. به طور مثال در این نوع کوچینگ علاوه بر مراجع، مشتری دیگری وجود دارد که از قضا هزینه کوچینگ را هم پرداخت می‌کند مانند سازمان که در ادبیات کوچینگ به صورت عمومی اسپانسر گفته می‌شود. کوچی که با سازمان‌ها کار می‌کند باید ارتباط خود را با مراجع، سازمانی که هزینه کوچینگ را پرداخت می‌کند، مدیران مراجعین، مدیر مالی که شاید قصد نظارت بر پروژه کوچینگ را دارد و بقیه بازیگران تنظیم کند.

از طرفی کوچ بیزینس کوچینگ یا کوچینگ کسب وکار یا کوچی که با سازمان‌ها کار می‌کند مانند مأمورین سازمان‌های اطلاعاتی باید نسبت به حفظ اطلاعات، دقیق و حساس باشد. در اینجا باید قراردادی شفاف تنظیم شده باشد که چگونگی حفظ یا افشای اطلاعات در آن درج شده باشد.

موضوع دومی که در مورد کوچینگ کسب‌وکار وجود دارد، این است که کوچ باید آشنایی با مفاهیم کسب‌وکار داشته باشد. این آشنایی به این معنی نیست که الزاما کوچ در رشته MBA تحصیل کرده باشد. حتی مطالعه آزاد کوچ در زمینه کسب‌وکار هم می‌تواند کافی باشد.

بیزینس کوچینگ چگونه به پیشرفت کسب و کار شما کمک می‌کند؟

از دیدگاه کسب‌وکارها، کوچینگ راهکاری برای ارتقا و توانمندسازی منابع انسانی سازمان است و نتیجه رشد و توسعه حرفه‌ای افراد سازمان به صورت ملموس و شفاف در عملکرد سازمان قابل مشاهده است. کوچینگ افراد سازمان، این اطمینان را به وجود می‌آورد که اعضای آن بیشترین بازدهی و تأثیرگذاری را از خود نشان می‌دهند. حتی در سازمان‌هایی که بازدهی اعضای سازمان قابل قبول است، کوچینگ برای تشویق و ایجاد تغییر مورد استفاده قرار می‌گیرد چون این سازمان‌ها برای باقی ماندن در رقابت، گزینه‌ای جز خلاقیت و نوآوری ندارند.

در شرایط فعلی کسب‌وکار، تغییر کردن به جزء طبیعی سازمان‌ها تبدیل شده است. همان طور که مشاهده می‌کنید دیگر خبری از سلسله مراتب خشک و غیر منعطف نیست و سازمان‌ها به دنبال انعطاف و تطابق بیشترند. حالا با وجود تغییراتی که در سازمان مکرر رخ می‌دهد اگر منابع انسانی همراهی نکنند، استراتژی‌ها تحول موفق نخواهند بود و همین موضوع موجب شده تا برای تطابق اعضای سازمان با تغییرات پیش رو، کوچ‌های حرفه‌ای به کمک نیروهای کلیدی سازمان بیایند.

یکی دیگر از دلایلی که سازمان‌ها از کوچینگ برای نیروهای کلیدی خود استفاده می‌کنند، ایجاد مزیت رقابتی پایدار است. نیاز است که مدیران و نیروهای کلیدی از بند باورهای مانع و محدود کننده‌شان رها شوند و بتوانند اصلاحاتی ایجاد کنند و پروژه‌های جدیدی شروع کنند. خیلی از اقدامات مفیدی که همه می‌دانند در سازمان باید انجام شود به دلیل وجود چالش‌های انسانی انجام نمی‌شوند یا به تأخیر میفتد. کوچینگ همان راهکاری است که سازمان‌ را در حل چالش‌های انسانی کمک می‌کند.

تاثیر بیزینس کوچینگ (کوچینگ کسب و کار) از نگاه اعداد

محاسباتی نیز توسط محققین در مورد تأثیرگذاری کوچینگ در دنیای کسب‌وکار انجام شده است که به بعضی از آنان در این بخش اشاره می‌شود:

در سال ۲۰۰۱ طبق محاسبات Metrix Global  ۷۹۰ درصد ماندگاری اعضای سازمان با کوچینگ افزایش یافته است.

در سال ۲۰۰۴ مؤسسه Manchester Consulting با بررسی مراجعین ۱۰۰ کوچ نشان داد که ۶ برابر هزینه‌ای که برای کوچینگ انجام داده‌اند، توانسته‌اند به منافع مالی دست پیدا کنند. همچنین در افزایش عملکردشان به موضوعات زیر اشاره کرده اند:

  • افزایش راندمان وبازدهی: ۵۳ درصد
  • افزایش کیفیت محصولات: ۴۸ درصد
  • افزایش توان و قدرت سازمان: ۴۸ درصد
  • بهبود روابط سازمانی: ۷۷ درصد
  • بهبود رابطه میان سرپرست و کارکنان: ۷۱ درصد
  • بهبود کار تیمی: ۶۷ درصد
  • افزایش رضایت کاری: ۶۱ درصد

بیزینس کوچینگ

۶ باور اشتباه در مورد کوچینگ کسب ‌وکار❌

“کوچینگ کسب‌وکار فقط هدر دادن پوله. من از اول می‌دونستم مشکل کارم چیه. وقت هم برای کوچینگ ندارم.”

ارزش آفرینان (Entrepreneurs) کلی پیش‌فرض در مورد کوچینگ کسب‌وکار دارند. اگر این باورها باعث ‌شود تا شما از کوچینگ کسب‌وکار فاصله بگیرید، در واقع خودتان را از فرصت بزرگی برای ارتقای مهارت‌ها و بهبود عملکرد در کارتان محروم کرده‌اید.

در اینجا چند نمونه از باورهای اشتباه در مورد کوچینگ کسب‌وکار را بررسی می‌کنیم.

شماره ۱ – کوچینگ گران است و من باید پول‌هایم رو ذخیره کنم.

کسب‌وکاری که مسیر درستی را طی می‌کند نیازمند صرفه‌جویی در هزینه‌ها و در عین حال افزایش درآمد است. کوچینگ می‌تواند راهی برای شناسایی نقاط ناکارآمد باشد و همچنین کمک کند تا روش برطرف کردن آنان را نیز یادبگیریم. در این صورت کوچینگ کمک می‌کند تا کسب‌وکارها در بلندمدت بیشتر صرفه‌جویی کنند. اگر مجراهای هدررفت پول و سرمایه را مسدود نکنیم در واقعیت هر چه درآمد داشته باشیم، باز هم سود کمتری نصیب مان می‌شود.

شماره ۲- برای کوچینگ وقت ندارم. به خاطر اینکه دارم کسب‌وکارم را راه‌اندازی می کنم و مشغله زیادی دارم.

اکثر ارزش‌آفرینان زمان خود را برای حل مسایل و خاموش‌کردن چالش‌ها و بحران‌ها می‌گذارند. مادامی که زمانی را به بررسی مسایل بنیادین و ریشه‌ای نگذاریم، باید قبول کنیم که مشکلات ادامه خواهند داشت و احتمالا به مرور، مسایل و مشکلات‌مان بدتر هم خواهند شد.

کوچ کسب‌وکار کمک می‌کند تا مسأله ریشه‌ای کشف شود و تلاش‌ها معطوف به حل مشکل ریشه‌ای باشد و با این کار ما از حلقه‌ معیوب خاموش کردن بحران‌های ناشی از یک موضوع بنیادین رها می‌شویم. کوچ زمان جلسات خود را مدیریت می‌کند و معمولا با اختصاص وقت بین دو تا سه ساعت در هفته، پیشرفت مد نظر مراجع محقق می‌شود.

شماره ۳- من که می‌دونم مشکل کارم کجاست.

مشکلات قابل رؤیت تنها علائم مشکلات بزرگتری اند که تنها با ارزیابی موشکافانه آشکار می‌شوند.

اگر پول خود را صرف علاج علائم کنیم، ضرر کردیم چون مشکلات بر می‌گردند مادامی که مسأله ریشه‌ای باقی مانده است. کوچ کسب‌وکار نگاهی کل‌نگر و همه‌جانبه به موضوع شما دارد و به دنبال یافتن علت بنیادین است تا بتواند آن را برطرف کند.

شماره ۴- کوچینگ که چیزی در شرکت من را تغییر نمی‌دهد!

هیچ‌چیزی در کسب‌وکار تغییر نمی‌کند مگر شما متقاعد شوید که این تغییر چه منافعی برایتان دارد و بدانید چگونه این تغییر را باید انجام دهید. در کوچینگ کسب‌وکار، شما به شناخت کامل‌تر و بهتری از کارتان می‌رسید و مهارت‌های رهبری‌تان بهبود پیدا می‌کند. همین عامل شما را برای ایجاد تغییر توانمند می‌کند و این تغییرات است که عملکرد شرکت را بهبود می‌دهد.

کوچینگ کسب‌وکار کمک می‌کند تا اعتماد به نفس ارزش‌آفرین بیشتر شود. با نگاهی کل‌نگر، به تمام نقاط قوت و ضعف کسب‌وکارتان آگاه می‌شوید و پس از آن راهی را پیدا خواهید کرد که موفقیت شرکت بیشتر شود.

شماره ۵- من دیگر به مشاوره نیاز ندارم؛ من کسی را می‌خواهم که مشکلاتم را حل کند!

باید به کوچینگ به عنوان فرصتی برای یادگیری عمیق و افزایش آگاهی‌مان نسبت به خودمان و کسب‌وکارمان نگاه کنیم. هدف این است که خود شما به دانش و توانمندی تصمیم‌گیری برسید. کوچینگ کسب‌وکار درباره گرفتن ماهی برای شما نیست بلکه شما باید ماهی‌گیری یاد بگیرید. کوچینگ کسب‌وکار فرآیندی است که در آن شما دانش و مهارت مورد نیاز‌تان را کسب‌ می‌کنید تا مسایل‌تان را خودتان حل کنید.

شماره ۶- حسابدار و وکیلم به من مشاوره می‌دهند. چرا باید به فرد دیگری پول بدهم؟

قطعا حسابداران و وکلا مشاوران ارزشمندی‌اند. کوچ به تمامی ابعاد یک کسب‌وکار نگاه می‌کند و یک شرکت را به عنوان یک موجودیت یکپارچه بررسی می‌کند تا علت چالش‌ها پیدا شوند و کمک می‌کند تا راهکار حل آنان را نیز کشف کنید. ممکن است مشکلات مرتبط با استراتژی، عملیات یا منابع انسانی شرکت باشد.

فراتر از مشاوره، کوچینگ کسب‌وکار با رویکردی سیستماتیک و ابزارهایی که دارد، ارزش‌آفرین را توانمند می‌سازد که با اطمینان سراغ حل مسایل بنیادین و ریشه‌ای برود.

تفاوت کوچ کسب‌وکار یا بیزنیس کوچ با مشاور کسب‌وکار چیست؟

کدام یک برای شما مناسب است؟

“من ۱۵ هزار دلار برای کوچ کسب‌وکار (بیزینس کوچ) هزینه کردم ولی احساس می‌کنم هیچ چی به من یاد نداد. من واقعا به کسی نیاز دارم که بهم بگه چه کاری برای کسب‌وکارم انجام بدم.”

نظر بالا نمونه‌ای از حجم بالای نظرات در مورد کوچینگ کسب‌وکار است. دلیل آن هم چیزی نیست جز اینکه هنوز فرق کوچ کسب‌وکار (بیزینس کوچ) با مشاور کسب‌وکار برای خیلی از مدیران شفاف نیست.

هر کدام از این دو خدمت، موجب می‌شود تا کلی در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنیم ولی قبل از آن باید بدانیم دقیقا چی هستند وچه تفاوت‌هایی دارند و کدام یک برای ما مناسبند؟

مشاور کسب‌وکار چه کاری انجام می‌دهد؟

مشاور کسب‌وکار بیش از یک متخصص است که بخواهد در یک زمینه خاص کمک کند. آن‌ها مهارت‌هایی که ما نداریم را به ما آموزش می‌دهند، کسب‌وکارمان را تحلیل می‌کنند تا برنامه‌ای عملیاتی برای رشد و پیشرفت آن تنظیم شود. این افراد درحوزه برنامه‌ریزی کسب‌وکار و استراتژی خبره‌اند. مشاورین کسب‌وکار تجربیات زیادی در زمینه جذب مشتری، فرآیندها و سیستم‌های سازمانی، طراحی خدمات، قیمت‌گذاری، فروش و بازاریابی دارند. مشاور کسب‌وکار طبق برنامه‌ای که تدوین می‌کند، اقداماتی انجام می‌دهد تا سازمان به اهداف خود برسد.

کوچ کسب‌وکار چه کاری انجام می‌دهد؟

کوچ کسب‌وکار (یبزینس کوچ) بر روی مهارت‌های شما کار می‌کند تا ارتقا یابد. هدف کوچ این است که بهترین شما پدیدار شود. کوچ کسب‌وکار همراه شما خواهد بود تا اهداف را مشخص کنید و با طوفان فکری راهکار تولید کنید و در راه توسعه کسب‌وکارتان با انگیزه باقی بمانید. تمرکز کوچ کسب‌وکار بر روی طرز فکر شماست تا باورهای مانع و ترس‌هایتان را شناسایی کند. متناسب با هر اقدامی که طراحی می‌شود، کوچ پشتیبان و حامی شما خواهد بود تا آن اقدام را انجام دهید. در مجموع قرار است خود شما با همراهی کوچ  برای کسب‌وکارتان برنامه‌ریزی کنید و در ادامه نیز کوچ تا اجرای آن در کنار شما خواهد ماند.

کدام یک مناسب شماست؟

به طور خلاصه کوچ شبیه به شریک و همراه است و مشاور شبیه به متخصصی است که می‌گوید چه کاری درست است

. حالا با جواب دادن به سوالات زیر می‌توانید به بین این دو انتخاب کنید:

  1. شما چقدر در مورد راه‌اندازی کسب ‌وکار می‌دانید؟
  2. چه سطحی از کمک و همراهی نیاز دارید؟
  3. می‌خواهید به چه نتایج و دست‌آوردهایی برسید؟

 منابع:

Business coaching and mentoring for dummies

bdc.ca

Huffpost

💛اگراین مطلب را پسندید به اشتراک هم بگذارید💛

به گفتگو بپیوندید