رد کردن لینک ها

کوچینگ گروهی |همه چیز درباره Group Coaching

کوچینگ گروهی یک برنامه بهینه‌سازی شده برای یادگیری و به کارگیری مهارت‌های توسعه فردی در زندگی شخصی و کاری است که اثربخشی بسیار بیشتری از آموزش‌های سنتی دارد. در کوچینگ گروهی، قابلیت‌ها و ابزارهای کوچینگ برای گروه کوچکی (تا ۱۵ نفر) اجرا می‌شود تا به اعضای گروه در یافتن اهداف خود، افزایش خودآگاهی، یافتن راهکارهای عملیاتی و اقدام و حرکت کمک کند. علاوه بر اینکه کوچینگ گروهی مزایایی دارد که در کوچینگ انفرادی یافت نمی شود، هزینه کوچینگ گروهی نیز به مراتب کمتر است. از این رو در دنیا عموم کوچ‌ها برنامه‌های کوچینگ گروهی طراحی و اجرا می‌کنند. در ادامه ابعاد مختلف کوچینگ گروهی تشریح می‌شود :

۱- تعریف کوچینگ گروهی

وقتی ما با گروهی از افراد با ارزش‌ها و باورهای مشابه همراه شویم، اتفاقات شگفت انگیزی برایمان میفتد زیرا همه آن‌ها می‌خواهند موفقیت ما را ببینند. عضو این گروه بودن به ما این امکان را می‌دهد که به نقطه نظرات مختلفی دسترسی داشته باشیم. دیدگاه‌های متنوع اعضای گروه به مسایل و چالش‌ها یک نعمت است. شرکت در این گروه‌ها ما را به افراد ارزشمندی وصل می‌کند که هر کدام در جایی از زندگی‌، می‌توانند به ما کمک کنند. ما اعضای گروه را حمایت می‌کنیم و از گروه پشتیبانی و حمایت دریافت می‌کنیم. همیشه این حس برایمان ارزشمند بوده است که جزو یک اتفاق بزرگ باشیم؛ چیزی بزرگ‌تر از خودمان…😊

برنامه کوچینگ گروهی، محلی است که می‌توانید رشد و پیشرفت نمایی (با سرعت بالا) را در زندگی شخصی و کاری افراد مشاهده کنید. انرژی و آگاهی که در کوچینگ گروهی وجود دارد با کوچینگ انفرادی متفاوت است همین امتیاز موجب می‌شود تا مراجعین کوچینگ گروهی سرعت بالایی به سمت اهداف خود حرکت کنند و همه اعضا این تغییر و تحول را مشاهده کنند.

با وجود همه این مزایا، کوچینگ گروهی موجب صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌های مشاوره‌ای و کوچینگ مراجعین می‌شود.

 

در کوچینگ گروهی نیز ۲ اصل کوچینگ حکم‌فرماست:

  1. افزایش آگاهی 
  2. اقدام

کوچ تسهیل‌گر افزایش خودشناسی و خودآگاهی اعضای گروه است  و سوالات خود را مطرح می‌کند تا اعضا با نوشتن و بیان کردن آن‌ها شروع به فکر کردن کنند. در انتهای جلسه نیز هر یک از اعضا با اقدام و تمرینی که خودش در طراحی آن مشارکت فعال داشته از جلسه خارج می‌شود. همه اعضا به نوعی متعهد می‌شوند تا اقدام خود را انجام دهند و همچنین از پشتیبانی و حمایت دیگران نیز بهره می‌برند.

 

۲- اولین گام برای طراحی برنامه کوچینگ گروهی

کوچینگ گروهی (Group Coaching) به این معنا نیست که همان کوچینگ انفرادی در حالی که در کنار بقیه اعضای گروه نشسته‌اند انجام شود. این تصور که در کوچینگ گروهی کوچینگ انفرادی برای هر کس انجام می‌شود و مثلا هر کسی پنج دقیقه وقت دارد تا دوباره نوبتش شود. کوچینگ گروهی صرفا در مورد این نیست که یک نفر کوچ کند و یکی نفر هم مراجع باشد. کوچینگ گروهی درباره ارتباط و تعامل کردن با دیگر اعضای گروه است. همین ویژگی هم باعث می‌شود تا کوچینگ گروهی خاصیتی داشته باشد که در کوچینگ انفرادی نیست.

انرژی و حمایتی که افراد از گروه دریافت می‌کنند موجب می‌شود تا مسئولیت کارشان را بپذیرند، رشد سریع‌تری را تجربه کنند و انگیزه‌شان حفظ شود تا به سمت اهدافشان حرکت کنند.

تفاوت کوچینگ گروهی و کوچینگ تیمی چیست ؟

در همین ابتدا کوچینگ گروهی را از کوچینگ تیمی جدا می‌کنیم. در کوچینگ تیمی، همه اعضا یک هدف مشترک دارند درحالیکه در کوچینگ گروهی هر کس هدف منحصر به فرد خود را دارد ولی موضوع کلی یکی است.  به طور مثال در کوچینگ گروهی، موضوع راه اندازی کسب و کار تعیین شده و اعضای گروه همه ارزش‌آفرینانی خواهند بود که در مرحله صفر راه‌اندازی هستند. موضوعات می‌تواند خیلی متنوع باشد از مادرهایی که برای اولین بار چنین تجربه‌ای دارند تا موضوع کاهش وزن یا بهبود روابط یا … .

موضوع مشترک در برنامه کوچینگ گروهی(Group Coaching) موجب می‌شود تا اعضا حس کنند که همه با یک چالش یا تهدید مشترک روبرو هستند و همین حس موجب می‌شود تا احساس اتحاد و نزدیکی بیشتری داشته باشند.

 

۳- طراحی برنامه کوچینگ گروهی

پس از تعیین موضوع برنامه کوچینگ باید به چهارچوبی فکر کرد که دست‌آوردها و مدت زمان آن را مشخص کند. با اینکه اصراری بر این نیست که حتما برنامه کوچینگ گروهی کوتاه مدت یا بلند مدت باشد ولی تجربه نشان داده است که برنامه‌های بلند مدت کوچینگ گروهی اثربخشی بیشتری دارند. اگر برنامه کوچینگ گروهی آنقدر کوتاه باشد که اعضا زمان کافی برای اقدام نداشته باشند و نتوانند در حین کوچینگ گروهی نتایج کار خود را مشاهده کنند، کوچینگی رخ نداده است.

 

تجربه نشان داده است که برنامه کوچینگ گروهی کمتر از ۳ ماه با مشکل روبرو می‌شود. میانگین مدت زمان جلسات کوچینگ گروهی بین شش تا یک سال زمان می‌برد.  با این حال برخی کوچ‌ها نیز برعکس این نظر، ترجیح می‌دهند که برنامه‌های کوچینگ گروهی کوتاه مدت و یک ماهه برگزار کنند. تصمیم میان این دو مسیر کاملا بستگی به موضوع و خود کوچ دارد. مثلا اگر موضوع کاهش وزن است، قاعدتا طولانی بودن برنامه کوچینگ گروهی، به نتیجه گرفتن مراجعین کمک می‌کند. از طرفی ممکن است موضوعات مرتبط با افزایش بهره‌وری را در مدت زمان کوتاه‌تر برگزار کنید زیرا می‌خواهید مراجعین را در محدودیت زمانی قرار دهید که سریع‌تر کارهای خود را انجام دهند.

 

۴- افزایش شتاب حرکت به سمت اهداف

جز اصلی در موفقیت کوچینگ گروهی، افزایش مسئولیت‌پذیری در اعضای گروه است. وقتی در کوچینگ گروهی، افراد به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، گزارشی از پیشرفت خود ارائه می‌دهند، باعث می‌شود نسبت به قبل از شرکت در برنامه کوچینگ گروهی، احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

از طرفی کوچینگ گروهی باید ویژگی‌هایی داشته باشد که حس مسئولیت‌پذیری را در مراجع افزایش دهد:

۱- فضای کوچینگ گروهی به شکلی باشد که مراجعین انگیزه پیدا کنند و با استفاده از ظرفیت خلاق ذهن خود، مسایلشان را تحلیل کنند.

۲- مراجعین خود را مسئول بدانند و اگر قرار است فعالیتی انجام دهند مانند پر کردن فرم‌های جلسات، دیدن یا شنیدن محتوایی که کوچ در اختیار گروه می‌گذارد یا هر تمرین و تکلیف دیگری، خود را متعهد به انجام آن بدانند.

۳- برای خود نتایج قابل اندازه‌گیری و مقصدهایی را مشخص کنند که بتوانند با کمک آن‌ها میزان پیشرفت خود را مشاهده کنند.

اگر برنامه کوچینگ گروهی سه المان بالا را داشته باشد، انگیزه و مسئولیت پذیری مراجعین افزایش میابد.

راهکارهایی که به حفظ و افزایش مسئولیت‌پذیری مراجعین کمک می‌کند:

۱- اگر گروه بزرگ است، می‌توان گروه‌های کوچک‌تری میان اعضا تشکیل داد. میزان پیشرفت هر کدام از اعضا می‌تواد توسط هم‌تیمی‌ها گزارش شود.

۲- دو نفر دو نفر می‌توانند میزان پیشرفت یکدیگر را بررسی کنند تا مسئولیت‌پذیر باقی بمانند.

۳- اگر میزان پیشرفت اعضای گروه در یک سیستم مدیریت فعالیت ثبت می‌شود، نتایج آن را می‌توان با تمام اعضای جامعه‌ای که با آن ارتباط داریم، به اشتراک بگذاریم.

طراحی برنامه کوچینگ گروهی

کوچ کماکان در موقعیتی همسطح نسبت به مراجعین قرار دارد به این معنا که قرار نیست، مراجعین به سختی کنترل شوند یا کسی توبیخ شود. این کار برای این است که اگر مراجعی در شرایط سختی گیر افتاده، کوچ به کمک او بیاید و روند حرکت او را تسهیل کند.

 

۵- ایجاد فضایی امن برای کوچینگ گروهی

مهم‌ترین مؤلفه فضای کوچینگ گروهی، اعتماد است. زمانی که این فضای امن ایجاد شود، همه اعضا می‌توانند بیشترین منفعت را از کوچینگ گروهی ببرند. اعتماد مانند چسبی است که اعضای گروه را کنار هم نگه می‌دارد. زمانی که اعتماد از بین برود، دیگر ارتباط و تعاملی میان اعضا وجود نخواهد داشت و به نوعی کوچینگ شکل نمی‌گیرد.

باید بدانیم که ساختن اعتماد میان اعضای گروه زمان بر است. حتی اگر بعضی از اعضا، کوچ را بشناسند ولی نسبت به دیگر اعضا کاملا غریبه محسوب می‌شوند. در نتیجه در پیشبرد برنامه کوچینگ گروهی عجله نکنید و کاری را اجبار نکنید. به مرور زمان به صورت آهسته و پیوسته ارتباط مابین اعضا شکل می‌گیرد و تعاملات میان آن‌ها گسترش میابد.

- ایجاد فضایی امن برای کوچینگ گروهی

کوچ‌‌ها با برخی سوالات در اولین جلسه تلاش می‌کنند تا یخ افراد آب شود. وقتی کسی چیزی در مورد مسایل شخصی خود مثل تجربیات و موفقیت‌ها و شکست‌هایش می‌گوید، سریع‌تر با او احساس نزدیکی و راحتی می‌کنیم. در نتیجه کوچ تلاش می‌کند با سوالات خود داستان افراد را بشنود.

در صورتی که جلسات به صورت مجازی برگزار شود، تماس ویدئویی که اعضا بتوانند چهره یکدیگر را ببینند کمک می‌کند تا سریع‌تر این اعتماد شکل بگیرد. همچنین برای جلسات مجازی، برگزاری جلساتی که اعضا حضوری یکدیگر را ببینند مؤثر است.

 

۶- تعامل و انرژی بالا در کوچینگ گروهی

اگر کوچینگ گروهی شبیه به شهر ارواح باشد و صدایی از مراجعین شنیده نشود، طبیعی است که این برنامه به نتیجه نمی‌رسد. اگر کسی سوال نمی‌پرسد یا تجربه‌ای به اشتراک نمی‌گذارد و از بقیه افراد حمایت نمی‌کند باید بدانیم که این برنامه، کوچینگ گروهی نیست.

کوچینگ گروهی تجربه‌ای شبیه به شرکت در کارناوال‌های خیابانی دارد که پر از شور و انرژی است. تمام افراد تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند و در بحث‌ها مشارکت دارند. ویژگی اعضای یک کوچینگ گروهی این است که مدام در حال سوال پرسیدن، جواب دادن، نظر دادن و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود هستند. از طرفی همه برای کمک کردن و انگیزه دادن به دیگران پای کار هستند. یک برنامه کوچینگ گروهی به معنای واقعی زمانی به پایان می‌رسد که اعضای گروه به اهدافی که ابتدای برنامه در نظر داشته‌اند رسیده باشند.

تعامل و انرژی بالا در کوچینگ گروهی

برای افزایش مشارکت و تعامل اعضای گروه می‌توان از راهکارهای زیر استفاده کرد:

۱- دسترسی آسان به یکدیگر در دنیای مجازی: مانند یک گروه در فیسبوک که افراد بتوانند به یکدیگر وصل شوند، تجربیات خود را به اشتراک بگذارند، سوالات خود را بپرسند و جواب بگیرند.

۲- انتخاب افراد همسنگ در یک گروه: زمانی که اعضای گروه دغدغه‌ها و چالش‌های مشترک دارند، ارتباط قوی‌تر و عمیق‌تری میان آنان شکل می‌گیرد. انتخاب اعضای یک گروه جزو عواملی است که در سطح مشارکت آنان تأثیر می‌گذارد.

فرض کنید کوچینگ گروهی میان ارزش‌آفرینانی باشد که عده‌ای از آنان در حال راه اندازی کسب و کار هستند و عده‌ای در حال توسعه کارشان باشند. وقتی نقاط اشتراک میان اعضا کم است، طبیعی است که ارتباطی شکل نمی‌گیرید و تعامل و مشارکتی که انتظار می‌رود در کوچینگ گروهی به وجود نمی‌آید.

۳- انتخاب هوشمندانه تعداد اعضای گروه: هیچ عدد ایده‌آلی برای تعداد اعضای کوچینگ گروهی وجود ندارد. برخی از کوچ‌ها ترجیح می‌دهند که تعداد اعضا بیش از ۱۰ نفر باشد تا تنوع تجربیاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود بیشتر شود و با این کار دیدگاه‌های بسیار متنوع‌تری را به اعضا نشان دهند. از طرفی برخی کوچ‌ها گروه‌های زیر ۱۰ نفر را ترجیح می‌دهند که بتوانند شناخت دقیق‌تری از هر کدام پیدا کنند و وقت بیشتری به اعضا اختصاص دهند.

یکی از موضوعاتی که بر مشارکت و فعالیت اعضا تأثیر می‌گذارد، هزینه شرکت در برنامه کوچینگ گروهی است. هر چه هزینه کوچینگ گروهی بیشتر باشد، فعالیت و مشارکت اعضا بیشتر می‌شود زیرا متناسب با هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اند انتظار بالایی دارند.

💛اگراین مطلب را پسندید به اشتراک هم بگذارید💛

به گفتگو بپیوندید